Přátelé ve víně !

Chystám nové stránky, s novými informacemi a nabídkou vín a služeb. Prosím o strpení.

Děkuji.

Antonnín Koníček - váš vinař

23.4.2018

NOVÁ VÍNA V CELÁRII !

O víkendu jsme s přáteli lahvovali další vína. Napište si o nabídku a vybírejte !

23.4.2018

POZVÁNKA NA KOŠT

Přátelé vína !

Pokud ještě nemáte program na sobotní odpoledne, přijeďte do Popic ! Pořádáme tradiční košt spojený s vynášením Hroznového kozla do vinice, vernisáží výstavy a nebude samozřejmě chybět cimbálová muzika.

19.9.2017

POZVÁNKA NA TOUR DE BURČÁK A FINISÁŽ RAKOUSKÉ MALÍŘKY

Přátelé,

tuto sobotu proběhne v Muzeu a rodném domě CHARLESE SEALSFIELDA v Popicích finicsáž rakouské malířky Marty Labes a zároveň bude místem, kde ochutnáte letošní burčák, vína a jiné dobroty. Víc v Pozvánce.

18.8.2017 

POZVÁNKA NA ZARÁŽENÍ HORY 9.9.2017

Přijďte za námi na tradiční akci !

28.6.2017

Přátelé ve víně !

Začal jsem lahvovat nová vína, která jsou převážně lehká, svěží a sušší. Tak si udělejte výlet a přijeďte ochutnat léto !

30.3.2017

DALŠÍ NOVÁ VÍNA ROČNÍKU 2016

Doc. Ing. Miloš Michlovský, DrSc. ve své jedné vinařské publikaci napsal nenápadnou poznámku, kterou se řídím : "nestavět se vínu do cesty" . Vinařství se věnuji 25 let a snažím se vínu "nepřekážet" v jeho vývoji. Proto nejsou moje vína mezi svatomartinskými. Občas se stane, že Muškát dozraje dříve a je pitelný před Vánocemi, ale většina vín se tak nechová. Já nechávám vínu čas na zrání v akátových sudech, které vyrobil jeden místní bednář ze dřeva, kterého je tady u nás kolem Dyje spousta. Mikrooxidací vznikají jiná vína než třeba v nerezových či kameninových nádobách, ve kterých také moje vína zrají. Naši nabídku vín jsem rozšířil o další odrůdy, které myslím stojí za ochutnání - RYZLINK RÝNSKÝ, SAUVIGNON a TRAMÍN. Máte možnost ochutnat a porovnat vína, která zrála jak v sudech, tak v kameninových nádobách v rámci jedné odrůdy. Za pár dní naleznete na našich stránkách i analytické hodnoty k jednotlivým vínům.

27.3.2017

POZVÁNKA NA VÍNO, JAZZ a OBRAZY

Zveme vás všechny na náš již tradičně netradiční košt vína do Rodného domu Charlese Sealsfielda v Popicích. Naše malá vinařská víska nemůže nabídnout tak velkou paletu vzorků, a proto se v našem Spolku snažíme vytvořit pohodový den, ve kterém okoštujete pár vín, poslechnete si zajímavou muziku a navštívíte naší Stodolní galerii, kde se pravidelně střídají zajímavé osobnosti se svými díly.

Napište si 29.duben do svých tabletů, chytrých telefonů a diářů, jako sobotu, kterou chcete strávit v Popicích u Znojma !

1.2.2017

POZVÁNKA NA ZAJÍMAVOU PŘEDNÁŠKU

Je nám milou povinností pozvat vás všechny, kteří rádi cestujete nebo si alespoň jdete poslechnout nějakou zajímavou přednášku, na tradiční povídání o Himálaji a to prostřednictvím Radky Tkáčikové, která se u nás nebude poprvé dělit se svými zážitky a dojmy z dalekých cest. A protože se do našeho vinařství tentokrát všichni asi nevejdeme bude přednáška v Muzeu Charlese Sealsfielda v Popicích - 8.2.2017

1.1.2017

VŠECHNO NEJLEPŠÍ V NOVÉM ROCE 2017 !

Příznivci dobrého vína, tradic a cimbálu. Zveme vás na tradiční Hotařskou koledu do našeho vinařství !

Kdo jsou ti "Hotaři" nebo "Hroznová koza" ? Podívejte se sem :

http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1097944695-nas-venkov/317291310070001-hotarska-koleda

 

Velikost: 102 kB, typ: JPG Hotařská koleda.jpg (JPG, 102 kB)

17.10.2016

JAKÝ BUDE ROČNÍK 2016 ?

Tuto otázku si kladu každý rok, už více než 20 let. Je pokaždé jiný a přesto se už někdy objevil. Letos byla mírná zima, přezimoval různorožec trnkový a jeho housenkám chutnají pupeny před vyrašením. Během jara přišel jeden pozdní mrazík a udělal škody někde i 40%. Rok byl poměrně srážkově vydatný a réva rostla velmi bujně. Menší úroda pěkně vyzrávala a letošní cukernatosti hroznů jsou velmi dobré. Zdá se, že bude i dostatečné množství kyselin, které udrží ve vínech svěžest, ale není to ročník 2010 či 2014, kdy kyselin bylo hodně a vína z těchto sklizní dozrávají pořád.

První mladá vína jsou na světě ! Muškáty, Rulandy šedé a třeba růžovky. Já letos nechávám vína prokvasit více, než v loňském roce. Bude to pěkné srovnání z minulým přesušeným rokem, víny s nízkými kyselinami a vyššími zbytkovými cukry. 

Jaký ale ve skutečnosti bude ten letošní rok si povíme až za pár měsíců u nás ve sklepě !

25.9.2016

TOUR DE BURČÁK 2016

V sobotu 24.9. se uskutečnila pěkná cyklistická akce pořádaná Nadací Partnerství. Tentokrát trať zavedla milovníky vína a burčáku k nám do Celarie, do naší stodoly, kde nám pěkně kvasil Muškát moravský. Účastníků bylo hodně a občas byla nekonečná fronta až někam k sousedům. Koukněte na pár fotek.

U nás je otevřeno pro všechny

U nás je otevřeno pro všechny

Trasa je dlouhá, je třeba nabrat síly

Trasa je dlouhá, je třeba nabrat síly

Úsměvů bylo celý den spoustu

Úsměvů bylo celý den spoustu

Každý se chtěl podívat dovnitř

Každý se chtěl podívat dovnitř

To byl začátek, pár kol . . .

To byl začátek, pár kol . . .

Záhumenní v Popicích je autentické

Záhumenní v Popicích je autentické

30.8.2016 

Přátelé,

jestli ještě nevíte co budete dělat v sobotu 10.9., tak dojeďte do Popic ! Naše tradiční vinařská akce prběhne právě o druhé záříjové sobotě.

Zarážení hory

Zarážení hory

11.8.2016 UKÁZKA PŘIROZENÉ PODPORY VINICE

Pokud jste byl někdo v blízkosti naší vinice, bylo všude žluto. Již druhým rokem se snažím přirozeným způsobem podpořit růst vinice mj. aplikací slámy do meziřadí. Je to metoda spíše využívaná v zahraničí. Sláma plní několik funkcí : jednak vracíte do půdy živiny, zlepšujete vlastnosti půdy, snižujete výpar a potlačujete růst plevelů. Domníváím se, že těch pozitivních vlivů bude více. Zároveň se jedná o nejnáročnější krátkodobou činnost z hlediska ruční práce. Balík slámy váží cca 20 kilo a musí se ručně dostat do úzkých řádků, následně zbavit provazů a hráběmi rozhrnout do vrstvy cca 15 cm. V těch vedrech minulého týdne jsme ve čtyřech lidech pracovali od rána do večera, abychom těch více, než 1500 balíků rozprostřeli po celém 1,5 ha plochy. Celá akce navíc musí probíhat rychle. Ve vinici se pokosí tráva a než vyroste nová, je třeba povrch půdy zakrýt. 

5.5.2016

POZVÁNKA DO PODYJÍ

V sobotu 21.5. v 10.30 min. se uskuteční v Národním parku Podyjí, na vyhlídce pojmenované podle našeho rodáka a spisovatele Charlese Sealsfielda slavnostní odhalení zrekonstruovaného Sealsfieldova kamene. Program pokračuje v Popicích, v Muzeu Ch. S. a končí v naší vinici krátkou degustací.

Více v příloze.

30.3.2016

POZVÁNKA NA PŘEDNÁŠKY DO MUZEA CHARLESE SEALSFIELDA V POPICÍCH

Zveme všechny zvídavé na přednášky, které se budou konat v naší obci. Více v příloze.

Velikost: 4401 kB, typ: PDF PŘEDNÁŠKY.pdf (PDF, 4401 kB)

9.3.

NOVÁ VÍNA

Přátelé ve víně,

nalahvovali jsme další vína dobrého ročníku 2015. Podívejte se do nabídky !

24.2.02016

POZVÁNKA NA ČTENÍ

Máte program na sobotní odpoledne 12.3. ? Přijďte do Muzea a rodného domu Charlese Sealsfielda v Popicích před 14. hodinou ! Více v Pozvánce.

1.2.2016

POZVÁNKA NA CIMBÁL A PŘEDNÁŠKU

Přátelé ve víně !

Přijeďte k nám v sobotu 5.2. odpoledne do Popic, do Muzea a rodného domu spisovatele CHARLESE SEALSFIELDA, poslechnout si cimbálovou muziku DENÁR, ochutnat jelítka, jitrničky, klobásky a víno !

V úterý 16.2. bude na stejném místě přednáška Radky Tkáčikové o NEPÁLU.


Podívejte se na Pozvánku !

Hezký den vám všem !

 

Velikost: 310 kB, typ: PDF MASOPUST.pdf (PDF, 310 kB)

10.11.2015

NOVÁ VÍNA V NAŠEM VINAŘSTVÍ

Sběr hroznů nám skončil a můžeme se věnovat vínům. První vlaštovky jsou tady ! Podívejte se do nabídky !

3.11. DOBRÝ SKUTEK PRO PODYJÍ

V letošním roce vyhlásila Správa Národního parku Podyjí Dobrý skutek pro Podyjí 2015 a nominovala mj. naší stodolu, která nakonec patřila mezi finálovou sedmičku. Její současná podoba je poměrně čerstvá. Přede dvěma lety jsme koupili ruinu objektu, který stojí v záhumení našich Popic v řadě stodol letitého stáří. Rozhodli jsme se zachovat resp. obnovit její podobu tak, aby přispívala k náladě venkovského místa. Když totiž procházíte Popicemi zjistíte, že nikde nestojí nový objekt, dům apod., ale dochází k šetrným rekonstrukcím v celé obci. Posledním takovým objektem je Muzeum Charlese Sealsfielda, rodný dům popického spisovatele. V naší stodole se vyrábí víno moderním způsobem a proto bylo nutné přizpůsobit po stavební stránce místo tak, aby splňovalo potřeby vinaře a bylo i z hlediska hygieny vyhovujícím výrobním prostorem. Stodola nemá tudíž jen funkci pohledovou, ale plně funkčním provozním objektem.

23.10.2015 POZVÁNKA NA ČTENÍ A MLADÉ VÍNO

Přátelé,

udělějte si chvilku času a přijďte do Muzea Charlese Sealsfielda v Popicích 5.11. odpoledne. Více v příloze.

21.10.2015 DOBRÝ SKUTEK PRO PODYJÍ

Přátelé !
Naše stodola v Popicích, kterou asi znáte, byla navržena Správou Národního parku Podyjí na Dobrý skutek pro Podyjí 2015. To mě moc potěšilo ! Někteří možná víte, jak vypadala před dvěma lety, co je s ní a hlavně v ní dnes. Je to jedna ze 13 stodol v záhumení Popic, které tvoří zajímavou venkovskou atmosféru. Naštěstí se našlo více duší, které tyto staré objekty šetrně opravují. Popice myslím zažívají příjemné období oprav domů, sklepů a dalších objektů, kterých se v minulosti nedostávalo.

http://www.nppodyji.cz/dobryskutek2015

5.5. 2015

POZVÁNKA NA NETRADIČNÍ KOŠT

Přátelé vína, přijměte pozvánku náš košt. Více v příloze.

ZLATÉ VÍNO

ZLATÉ VÍNO

14.5.2014

OCENĚNÍ PRO CHARDONNAY 2013

Víno minulého ročníku získalo titul ZLATÉ VÍNO. Ocenění si moc vážím, byť z menšího koštu, zejména proto, že zde hodnotili erudovaní enologové podle světového standardu.

 

12.5.2014

OZVĚNY POPICKÉHO KOŠTU

Podívejte se na pár obrázků z našeho Koštu ! Komorní příjemné prostředí na ochutnávku mělo příznivé ohlasy a myslím, že Ti, kteří to tentokrát nestihli v příštím roce udělají všechno pro to, aby se mohli zúčastnit. Ta sobota byla studená, ale  v Muzeu bylo teplo, veselá obsluha a občerstvení pro všechny.

Všichni si měli co říci

Všichni si měli co říci

Mnoho vín zaslouženě získalo vysoká ocenění

Mnoho vín zaslouženě získalo vysoká ocenění

Náš vítěz

Náš vítěz

Sál Muzea Charlese Sealsfielda byl příjemným prostředím

Sál Muzea Charlese Sealsfielda byl příjemným prostředím

Úsměvy na všechny strany rozdávala obsluha celý den

Úsměvy na všechny strany rozdávala obsluha celý den

30.4.2014

POPICKÝ KOŠT CHARLESE SEALSFIELDA

Přátelé, přijďte tuto sobotu ochutnat vína malých vinařů do Muzea Ch. Sealsfielda v Popicích !

10.5.2014

DVĚ VÍNA DVĚ ZLATÉ !

Naše vína VELTLÍNSKÉ ZELENÉ 2013 a RYZLINK RÝNSKÝ 2012 získala ZLATÉ MEDAILE z další znojemské soutěže. Veltlín je ovocitě aromatický, sušší, svěžejší a lehčí. Ryzlink je vyzrálý, ve vůni a chuti kořenitý, s vyhlazenými kyselinami a dlouhou perzistencí. Pokud bych měl doporučit víno k archivaci, tak to bude tento ryzlink !

U CÍSAŘE RUDOLFA II.

U CÍSAŘE RUDOLFA II.

20.3.2014

NAŠE VÍNO I V TŘEBÍČI !

Náš kamarád Tomáš Prokeš si otevřel ve staré židovské čtvrti vinaárnu "U CÍSAŘE RUDOLFA II. " Myslím, že je to pěkné místo, kde na vás dýchne historie a kde se můžete posadit a ochutnat i naše víno.

DŘEVĚNÁ BEDÝNKA NA VÍNO

DŘEVĚNÁ BEDÝNKA NA VÍNO

1.3.2014

UMÍME TO ZABALIT I JINAK

Víno, které si u nás zakoupíte umíme zabalit do papírových kartonků na jednu nebo dvě láhve. Umíme také nachystat lehké dřevěné bedýnky na jednu či dvě láhve. Naprostou novinkou je bedýnka na devět láhví ! Má uši, je z poctivého dřeva, má vypálené naše logo a myslím, že vás přežije. Když si u nás koupíte vína, tak ve stejné bedýnce přinesete prázdné láhve zpět ( protože my je nevyhazujeme , ale umýváme ) a zase si můžete něco odnést. Pokud si u nás nakoupíte víno za víc, než 10.000 Kč, bedýnku od nás dostanete zadarmo. Můžete si ji také koupit za 850 korun s tím, že ji můžete kdykoliv vrátit a peníze dostanete zpět.

CUVÉE CHARLES SEALSFIELD´S CELLAR

CUVÉE CHARLES SEALSFIELD´S CELLAR

1.2.2014

NOVÁ VÍNA U NÁS

Přátelé ve víně, s vínem, kolem vína a tak. Naše nabídka vín se rozšiřuje o první vlaštovky ročníku 2013. Všichni dobře víte, že v našem vinařství dozrávají vína déle a v láhvívh se objeví, až přijde jejich čas. Zatím se můžete kochat svěžími, říznějšími vůněmi převážně suchých až polosuchých vín SAUVIGNONU, VELTLÍNU, MÜLLERU, RŮŽOVÉHO a TRAMÍNU.

10.1.2014

TŘÍKRÁLOVÁ KOLEDA

Moji vínomilové !

Pátého ledna se v našem vinařství uskutečnila již třetí Koleda. Ve spolupráci se Spolkem přátel hroznové kozy, který již dlouhodobě obnovuje vinařské tradice v našem kraji ( Otevírání vinic, zarážení hory apod.), jsme nejdříve strávili příjemné nedělní odpoledne spojené s ochutnávkou mladých i vyzrálých vín z našeho vinařství, kde bylo mj.možné absolvovat exkurzi ve sklepě pouze při zapálených 76-ti svíčkách a zazpívali si s muzikou. Sváteční den pokračoval v Muzeu a rodném domě Charlese Sealsfielda. Vy, kteří by jste se rádi příště zúčastnili, napište email ( info@vinokonicek.cz) a já vám pošlu pozvánku i na příští akce, které přádáme. V naší galerii najdete pár fotek.

20.10.

HROZNY JINAK

Hrozny z naší vinice neslouží jen k výrobě vína, ale zkoušíme z nich dělat džemy a št'ávy. Letos jsme vyrobili pečený čaj a pikantní hrozny. Přijďte ochutnat !

14.10.

POZVÁNKA

Přijďte v sobotu 19.10. na zajímavou přednášku do rodného domu Charlese Sealsfielda - Muzea u nás v Popicích a spojte ji s krásnou podzimní vycházkou na Sealsfieldův kámen !

Velikost: 526 kB, typ: PDF Pozvánka.pdf (PDF, 526 kB)

11.10.2013

Naše nabídka se rozšířila o další dvě vína. Jedná se o PINOT BLANCVELTLÍNSKÉ ZELENÉ. Obě vína jsou predikátní, z ročníku 2012,  sušší, pikantní. Zatímco Veltlín naprosto vybočuje z řady pro svůj aromatický profil, jemnou chuť ve které nejsou výrazné kyseliny a lehkou dochuť a myslím, že se hodí třeba ke krůtímu nebo kuřecímu masu.

Pinot je konzervativní, sušší, kořenitější, chlebovo-ořechový ve vůni, máslový v chuti a s dlouhou perzistencí. Dokážu si jej představit k bifteku nebo divočině. Jestli máte také občasnou slabost pro doutník, tak tihle dva patří k sobě.

8.9. 2013

NOVÁ VÍNA V PRODEJI

Začínáme lahvovat SAUVIGNON, TRAMÍN, PINOT GRIS  a CHARDONNAY 2012. Jedná se o vína vyráběná pomalou mikrooxidací v oválných akátových sudech, tak jak je u nás zvykem. Pomalu, tradičně, přirozeně. Nečekejte výrazné primární odstíny vůní, ale zprvu nenápadnou a později se rozvíjející i chuť. Naše vína se v rozdělané láhvi "nevyvětrají". Zkuste a uvidíte (pocítíte) ! Napište nám email a my vám pošleme aktuální nabídku i s analytickými hodnotami - kyselinami, alkoholem, extraktem a zbytkovým cukrem.

1.7.2013

OTEVŘENO MUZEUM CHARLESE SEALSFIELDA

V Popicích se narodil spisovatel Charles Sealsfield, který je znám bohužel více ve světě. Jeho rodný dům byl zrekonstruován a slavnostně otevřen. Přijďte se podívat ! http://www.sealsfield.cz/

 

Víte, že rodina Karla Postela ( jeho vlastní jméno ) byla pokračovatelem významného vinařského rodu ? A víte, kde měli vinný sklep ? Přijďte objevit CHARLES SEALSFIELD´S CELLAR!

30.6.2013

NOVÁ VÍNA Z NAŠEHO VINAŘSTVÍ

Začali jsme lahvovat nová vína ročníku 2012. Muškát moravský - kabinetní, Rosé - pozdní sběr, Sauvignon - pozdní sběr. Muškát je lehký, sušší s kořenitou dochutí. Rosé Svatovavřinecké je ve vůni plné lesního ovoce, je polosuché s delší perzistencí. Sauvignon je tradičně pevný, tělnatý, má bylinný aromatický profil, který doplňuje medový tón, plný v chuti s decentními kyselinami a výrazně dlouhou dochutí.

Až pojedete kolem zastavte se a ochutnejte !

14.5.2013

VEMTE SVOJE RATOLESTI A PŘIJĎTE DO NAŠICH POPIC V SOBOTU 1.6. NA DĚTSKÝ DEN !

15.4. 2013

NOVÁ VÍNA

Přijďte ochutnat MUŠKÁT MORAVSKÝ a RŮŽOVÉ 2012 nebo si o něj napište a my vám jej pošleme !

1.4.2013

ŽIVÉ DŽEMY A MOŠTY

V loňském roce jsem spolu se studenty zpracovával hrozny z naší téměř biovinice v Národním parku Podyjí na výrobu džemů a moštů. Studenti měli za úkol vypracovat podnikatelský záměr na zpracování místní a tradiční suroviny, marketingovou strategii a vlastní prodej. Myslím, že výsledek dopadl nad očekávání dobře. Naprosto netradiční chuti hroznového džemu bez přídavku aditiv a konzervantů zatím nikdo neodolal. Podívejte se i na video, které studenti vyrobili :

http://www.youtube.com/watch?v=5Nke4Niv1RI

http://www.youtube.com/watch?v=4NEl4Z8FrVc

26.3.2013

Úklid turistických cest v okolí Popic

Chtěl bych vás pozvat na sobotu 6.4. od 13.30 hodin do Popic, kde ve spolupráci s paní Věrou Demkovou a Správou Národního parku Podyjí pořádáme jarní úklid našeho nejbližšího okolí, kam všichni rádi chodíme relaxovat, odpočívat, meditovat, sportovat. Domnívám se, že je pro naši přírodu také něco udělat, nejen brát. Po skončení akce vás čeká v našem vinařství ochutnávka vín a drobné občerstvení. Pokud máte zájem zúčastnit se napište nám na info@vinokonicek.cz Můžete se těšit na malé překvapení !

1.3.2013

Přátelé ve víně !

Uvedli jsme na trh novou řadu vín - CHARLES SEALSFIELD SELECTION. Jedná se o vína vyrobená prapůvodními způsoby - delší fermentace hroznů bez enzymů a kvasinek, zrání na jemných kalech po celý rok v akátových sudech, žádná konzervace, minimální množství SO2, filtrace pouze na vizuální čistotu. Máte možnost ochutnat nejpřírodnější podobu vína, kterou lze vyrobit. Proč Ch.S.Selection ? V 19.století patřila významné vinařské rodině Postlů tato podzemní prostora - velký klenutý sklep. V této rodině se narodil spisovatel - Charles Sealsfield - http://www.libri.cz/databaze/orient/search.php?name=Sealsfield1.1.2013

Přátelé a příznivci našich vín !

Chtěl bych Vám poděkovat za přízeň a důvěru, které si nesmírně vážím. Za pár týdnů se už možná dočkáte nových vín ročníku 2012, který byl velmi zajímavý. Chtěl bych Vás tedy tímto pozvat na Tříkrálovou koledu, která se uskuteční v našem vinařství 6.1. Přijďte si zazpívat, ochutnat něco dobrého a pobavit se nad sklenkou mladého vína !

20.5.2012

Poslední soutěž vín, do které jsme přihlásili mj. TRAMÍN 2012 POZDNÍ SBĚR VITIS SELECTION přinesla tomuto vínu Zlatou medaili. Malé vinařské klání v naší obci, které provázela příjemná víkendová nálada, přineslo zajímavý pohled pod pokličku umění malých vinařů v Popicích a sousedních Konicích.

18.5.2012

Mrazová kalamita ve vinicích

Staří vinaři říkají, že takový pozdní mráz v naší oblasti byl v roce 1978. Kopce kolem Znojma mají různé orientace a sklony a jsou osázeny různými odrůdami, které různě raší a mají rozdílnou odolnost vůči mrazům. Ve vyšších polohách těchto kopců vinice přečkaly teplotu kolem -1°C bez následků někde jsou postiženy až z 30%, zejména pak svahy orientované mimo jih. Vinice vysázené na rovinách a v dolinách bohužel vymrzly úplně. Naše nová vinice přečkala pátek bez následků, ale hovořit o jisté sklizni je předčasné.14.5. 2012

Připravujeme do prodeje nová vína - RYZLINK RÝNSKÝ POZDNÍ SBĚR 2012 VITIS SELECTION a CHARDONNAY 2012 POZDNÍ SBĚR VITIS SELECTION . Domnívám se, že vína dochází k přirozené harmonii a budou ozdobou naší nabídky vín. Na Májové soutěži vín získala tato vína ZLATÉ MEDAILE.

8.5.2012

SAUVIGNON 2012 POZDNÍ SBĚR VITIS SELECTION získal již třetí ZLATOU MEDAILI ! a RYZLINK RÝNSKÝ 2012 POZDNÍ SBĚR vyhrál v soutěži Ryzlinků rýnských v další soutěži vín v Dobšicích, kde obvykle vládne tandem Lahofer a Hort.

2.5.2012

Další vinařské klání, tentokrát Jarovín Rosé 2012 - mezinárodní soutěž růžových vín vyhlásilo své vítěze a naše víno CUVÉE ROSÉ - POZDNÍ SBĚR 2012 získalo ocenění "RŮŽOVÝ TIP".

30.3.2012

Máme novou vinici !

Až přijedete k nám do sklepa, otočte se zády k vratům a podívejte se na horizont. Uvidíte vinici, kterou hodláme udržovat a pěstovat v maximálním možném biorežimu eventuálně ekologicky nejšetrnějším způsobem. "Špilberky" jak se vinici říká, jsou už podle apelačního systému z r.1827 nejlepší lokalitou pro pěstování révy. Máme tu pestré odrůdové zastoupení - Ryzlinky, Sauvignony, Cabernety, Veltlíny.

13.3.2012

PĚT VÍN - PĚT MEDAILÍ!

Naše vinařství Celaria poprvé přihlásilo svoje vína do soutěže Znojemské vinohradnické oblasti a získalo 5 medailí!

PINOT GRIS, CUVÉE ROSÉ a RYZLINK RÝNSKÝ získali BRONZOVÉ MEDAILE a patřili mezi nejvýše hodnocená vína. SAUVIGNONY z našich obou řad - VITIS SELECTION a CHARLES SEALSFIELD SELECTION získaly ZLATÉ MEDAILE. Prvně jmenovaný se zároveň stal VÍTĚZEM V SOUTĚŽI SAUVIGNONŮ!

Ročník 2011 nabídnul krásné hrozny s vysokou zralostí, proto jsme se rozhodli některá vína už lahvovat a prodávat. Jedná se o pozdní sběry hroznů z Kraví hory a Načeratického kopce - SAUVIGNON BLANC, PINOT GRIS, TRAMÍN a CUVÉE ROSÉ.

© Copyright 2012 CELARIA, s.r.o. | Design SCHNEIDER CZ graphic & design s.r.o. | Kód a programování Lukáš Havlíček | Administrace